AÖF 3 ders sınav sonuçları sorgulama – AÖF ders geçme notu – AÖF son dakika haberler

Aöf sınavına giren milyonlarca öğrencinin beklediği haber geldi. aöf 3 ders sınav sonuçları açıklandı. mezun olmak için 3 dersi vermek zorunda olan.

Bu haber 03 Ağustos 2018 - 21:00 'de eklendi ve 13 views kez görüntülendi.

AÖF 3 sınav sonuçları açılandı! 21 Temmuz günü Türkiye’den 17 ilde ve KKTC’de yapılan AÖF 3 ders sınavına, en fazla 3 dersten başarısız olup mezun olmak için bu 3 dersi vermek zorunda olan öğrenciler girebilmişti. Mezun olma aşamasına gelen öğrenciler tarafından dört gözle beklenen AÖF 3 ders sınavı sonuçları açıklandı. Sonuçların açıklanmasıyla birlikte öğrenciler yoğun şekilde kendilerine ait sonuçları sorgulamaya başladı. Peki, AÖF üç ders sınav sonuçları nasıl sorgulanır? Sonuçlar nereden öğrenilir? AÖF geçme notu nedir, AÖF geçme notu kaç? İşte, AÖF 3 ders sınavına dair detaylar…

Sınava giren adaylar sonuçları Anadolu Üniversitesi’nin internet adresinden ya da üniversitenin mobil uygulamasından TC kimlik numaralarıyla öğrenebilecek. İşte, AÖF sonuç sorgulama sayfası;

AÖF 3 DERS SINAV SONUCU SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

AÖF 3 ders nasıl geçme notu kaçtır? Sınava katılım gösteren öğrenciler AÖF 3 (üç) ders sınav sonuçlarını, Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’nin (AÖF) resmi internet sitesi olan https://login.anadolu.edu.tr/login.aspx linkini tıkladıkları takdirde karşılarına çıkan ekranda sahip oldukları ‘’e-Posta adresi’’ ya da T.C Kimlik Numaraları ve şifrelerini girdikleri zaman sınav sonuçlarını öğrenme imkanı elde edebileceklerdir. Öte yandan sınav sonuçları yalnızca ‘’AÖF Öğrenci Girişi’’ sayfasından açıklanmakta olup, sonuçlar öğrencilerin adreslerine postalanmayacak. 

Vatandaşlar internet üzerinden AÖF 3 ders sonuçlarını ve soruları cevapları sorguluyor. AÖF 3 ders Soruları görüntüleyebilmek için, http://ucders.anadolu.edu.tr adresine kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yaptıktan sonra ilgili dersin Ders Materyalleri bölümünden “Üç ders sınav soruları 2017-2018” bağlantısını kullanabilirsiniz. 

AÖF 2018 – 2019 EĞİTİM DÖNEMİ AKADEMİK TAKVİMİ

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi yeni eğitim dönemi akademik takvimi belli oldu. Buna göre, ÖSYS Yeni Kayıt 03 Eylül 2018 Pazartesi günü başlarken, İkinci Üniversite kayıtları da 11 Eylül 2018 Salı günü yapılacak.

AÖF SINAV GEÇME NOTLARI NELERDİR?

4,00 Geçti -> 84 – 100 AA
3,70 Geçti -> 77 – 83 AB
3,30 Geçti -> 71 – 76 BA
3,00 Geçti -> 66 – 70 BB
2,70 Geçti -> 61 – 65 BC
2,30 Geçti -> 56 – 60 CB
2,00 Geçti -> 50 – 55 CC
1,70 Ortalamaya Bazlı Geçti -> 46 – 49 CD
1,30 Ortalamaya Bazlı Geçti -> 40 – 45 DC
1,00 Ortalamaya Bazlı Geçti -> 33 – 39 DD

2018 AÖF (ÜÇ) DERS SINAVI SONUÇLARI NASIL VE NEREDEN ÖĞRENİLİR?

Sınava katılım gösteren öğrenciler AÖF 3 (üç) ders sınav sonuçlarını, Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’nin (AÖF) resmi internet sitesi olan https://login.anadolu.edu.tr/login.aspx linkini tıkladıkları takdirde karşılarına çıkan ekranda sahip oldukları ‘’e-Posta adresi’’ ya da T.C Kimlik Numaraları ve şifrelerini girdikleri zaman sınav sonuçlarını öğrenme imkanı elde edebileceklerdir. Öte yandan sınav sonuçları yalnızca ‘’AÖF Öğrenci Girişi’’ sayfasından açıklanmakta olup, sonuçlar öğrencilerin adreslerine postalanmayacaktır. 

AÖF 3 (ÜÇ) DERS SINAVINA GİRME ŞARTLARI NELERDİR?

AÖF (Açık Öğretim Fakültesi) 3 (üç) ders sınavından eğitim-öğretim gördüğü bölümdeki/programdaki bütün dersleri almış, en fazla üç başarısız ve/veya koşullu geçer dersi olan ve bu derslerden başarılı sayılması halinde mezuniyetini tamamlayabilecek öğrenciler yararlanabilme imkanı elde edebilecektir.

Öğrencinin AÖF 3 (üç) ders sınavına girebilmesi için şu şartlar gerekmekte:
1)Not Durum Belgesinde; Genel Not Ortalaması 2,00’nin altında olan öğrencilerin, FF harf notu aldığı derslerin ve/veya uyarı aldığı dönemden itibaren koşullu geçer (CD, DC ve DD) harf notu aldığı derslerinin toplam sayısının en fazla üç olması
2)Not Durum Belgesinde; Genel Not Ortalaması 2,00 veya 2,00’nin üzerinde olan öğrencilerin, en fazla üç dersten FF harf notunun olması
3) FF harf notu alınmış derslere, sınavın yapılacağı öğretim yılında kayıt yaptırmış olması.

AÖF (AÇIK ÖĞRETİM FAKÜLTESİ) SINAV GEÇME NOTLARI NELERDİR?

Açıköğretim Sisteminde “Başarı Notu” alt sınırı uygulanır. “Başarı Notu” alt sınır değeri, laboratuvar ders uygulamaları ve İngilizce Öğretmenliği Lisans Programında öğretim dili İngilizce olan dersler dışında 30’dur. 30’un altındaki başarı notlarının harf notu karşılığı FF’tir. Harf notları bir dönem sonunda oluşan başarı notunuza göre belirlenmektedir. Her bir ders için öğrencilerin başarı notunun harf notunun karşılığı, o dönem dersi alan öğrencilerin başarı düzeyine göre değişebilmektedir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.